Twój solidny partner
Nowoczesne technologie
dla banku i biura.

Koperty biurowe (HK, SK, NK)
Do produkcji kopert wykorzystywane są wyłącznie gwarantowanej jakości surowce (papier, kleje, farby, itp).
Oferowane przez nas koperty odznaczają się znakomitą jakością i zawsze są dostępne, niezależnie od zamawianej ilości. Oferujemy szeroki wybór kopert o różnych typach, rozmiarach i zastosowaniach a także różnym sposobie zaklejania.


Sposoby zaklejania kopertKlejenie na mokro (NK) - jest to klejenie aktywowane przez uprzednie nawilżanie, co oznacza, że warstwę kleju znajdującego się na klapie wystarczy czymkolwiek zwilżyć a już można ją swobodnie zakleić. Koperty z tym rodzajem klejenia są praktycznie nieograniczenie trwałe, jeśli są prawidłowo przechowywane.

Klejenie samoklejące (SK) - chodzi tu o klejenie na bazie lateksu. Klej znajduje się na dwóch zaklejających się powierzchniach (na klapie otworowej i kontr-klapie). Zaklejenie uzyskuje się dzięki zetknięciu obu klap. Obsługa ręczna jest tu więc szczególnie łatwa i nieskomplikowana. Jednak trwałość klejenia - w zależności od sposobu przechowywania - ograniczona jest do roku.

Klejenie samoklejące z paskiem (HK) - zamknięcie koperty z takim klejeniem odbywa się po przez ściągnięcie paska przykrywającego klej, założenie klapki i naciśnięcie na klapkę koperty i jest ona już mocno zamknięta. Szybko, pewnie, czysto, praktycznie i wygodnie. Pasek ten ma decydującą zaletę wobec zaklejania na mokro lub przy zamknięciu samoklejącym. Koperty naprawdę dużo lepiej przechowują się, ponieważ zaklejenie chronione jest paskiem, trzyma dłużej i nie przylega do niżej leżących kopert. Poza tym koperty z takim zaklejaniem łatwiej jest zapełnić oraz utrzymać ich ważność (gwarancję), która wynosi powyżej 5 lat. Do tego dodać należy to, że koperty z tym zaklejaniem dają się, bezproblemowo zadrukowywać, ponieważ pasek przykrywający leży na klapie otworowej co sprawia, że koperty te nie przyklejają się do urządzenia drukującego.


Standardowe rozmiary kopert
Gramatura kopert


Jest to określenie wagi papieru w g/m2.
Na tej podstawie dokładnie kalkuluje się ciężar wysłanej przesyłki listowej.

Nasze koperty w zależności od rodzaju wykonywane są z papieru o gramaturze:

► 75-80 g/m2      koperty C6, DL
► 90 g/m2          koperty C5, B5, C4
► 100 g/m2        koperty B4
► 130 g/m2        koperty E4Poddruk na kopertach

Ponieważ papier może być obustronnie zadrukowany, można więc także zadrukować wewnętrzne strony kopert.

Istnieją dwie przyczyny, dla których to się robi:

► uniemożliwienie innym prześwietlania zawartości koperty
► zabezpieczenie koperty przed odczytaniem zawartości z zewnątrz

Aby temu przeszkodzić, wewnętrzne strony koperty są po prostu drukowane na niebiesko lub szaro.

  

Możliwie są też inne kolory np. granatowy.

 
Z drugiej strony na wewnętrznej stronie kopert można umieszczać także drukowane hasła reklamowe tzn. np. można wykorzystać powierzchnię za oknem, która widzialna jest w momencie, kiedy wyjmiemy zawartość koperty.

Możliwe jest jednak także kompletne zadrukowanie reklamą wewnętrznej strony koperty. W tym przypadku po otwarciu koperta musi się oczywiście całkowicie rozłożyć.


Okienko w kopertach


Standardowe okienko koperty jest wielkości 45 x 90 mm.
Standardowa jest także jego pozycja.

Na kopertach o formatach C6, DL i C6/5 okienko znajduje się 20 mm od bocznej krawędzi
i 15mm od dolnego brzegu.

Wykonujemy również okienka o niestandardowych wymiarach i w tym wypadku termin realizacji i cena ustalane są indywidualnie.

Kontakt z nami

  • 93-467 Łódź
  • ul. Niepołomicka 6
  • tel. 42  689 80 79